Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach

24.06.2016
Do widzenia szkołoWyjątkowe zakończenie roku szklonego, podczas, którego pożegnaliśmy już kolejnych absolwentów oraz nauczycieli. W gronie nauczycieli była pani B. Więcek oraz pan dyrektor Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach Mirosław Muzyk. Wiele ciepłych słów, podziękowań i mała łza w kąciku oka. Taki klimat towarzyszył wszystkim zebranym, uczniom, nauczycielom, rodzicom, zaproszonym gościom.

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

Zapisy uczniów do klasy I Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach na rok szkolny 2016/2017 trwają od 04 kwietnia do 28 czerwca 2016 r. Będą się odbywały w sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -14.00.
Wzory dokumentów niezbędnych do zapisu dziecka do Publicznego Gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 do pobrania:
- w sekretariacie szkoły
- na stronie www
pobierz
pobierz

5.06.2016
Sukces uczennicy Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach

Maria Trela uczennica klasy II A Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach została finalistką Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów w roku szkolnym 2015/2016. Bardzo cieszy fakt, że Maria dotarła do finału już jako drugoklasistka. Tak ogromny potencjał intelektualny z pewnością zostanie dostrzeżony w następnym roku szkolnym i nasza uczennica zostanie laureatką i to w wielu różnych konkursach. Gratulujemy wiedzy i umiejętności interdyscyplinarności.

Konkurs origami30 maja 2016 roku odbyło się podsumowanie VII Małopolskiego Konkursu Origami dla gimnazjalistów „W krainie papieru” EDYCJA VII: „GEOMETRIA UKRYTA W PUDEŁKACH” organizowanego przez Publiczne Gimnazjum w Trzemeśni. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Uchwat, która wykonała pracę pt. „Sześcianowy prezent”. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, stopień trudności, estetykę i precyzję wykonania oraz atrakcyjność modelu. Spośród 36 prac zgłoszonych do konkursu przez gimnazjalistów województwa małopolskiego, przyznano: w jedynej kategorii, która obowiązywała w tym roku, czyli w kategorii origami przestrzenne:
1 miejsce – Iwona Malina - gimnazjum w Trzemeśni
2 miejsce – Klaudia Korbut - gimnazjum w Kłaju
3 miejsce – Weronika Kęsek - gimnazjum w Trzemeśni
wyróżnienie – Gabriela Górka – gimnazjum nr1 w Myślenicach
wyróżnienie – Małgorzata Olesek – gimnazjum w Trzemeśni.
Nagrodę Publiczności otrzymała – Katarzyna Uchwat – gimnazjum w Ciężkowicach.
Kasi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Matki 2016Co roku na przełomie maja i czerwca odbywa się w PG w Ciężkowicach uroczystość z okazji Dnia Matki. Jest to duża impreza środowiskowa z udziałem przedstawicieli lokalnej władzy. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Sekretarz Gminy Ciężkowice Beata Weron-Białas, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Szczerba, Proboszcz Parafii Jan Zając, Radny Powiatowy Stanisław Kuropatwa . Głównymi gośćmi jednak zawsze są Mamy, które w dniu swego Święta przychodzą do naszej szkoły, by podczas akademii wzruszać się występami swoich dzieci, by w miłym towarzystwie spożyć ciasteczko, by w biegu dnia codziennego zatrzymać się na chwilę przy tym, co najważniejsze… W uroczystości wzięło udział 80 uczniów, w tym osoby obdarzone szczególnym talentem muzycznym, wokalnym, aktorskim, tanecznym. Zachwyciły występy Dominiki Myśliwiec, Mateusza Średniawy, Jana Wilgi, Grety Bajorek, Zuzanny Gaj, Anny Wróbel i Bartosza Miłkowskiego, grup tanecznych z klasy II B i klas trzecich oraz wielu innych osób. Klimatowi uroczystości sprzyjała dekoracją sali, której motywem przewodnim było Serce Matki. Aranżacja stołów wprowadzała gości w świąteczny nastrój.W tym roku Dzień Matki został przygotowany przez uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani Anny Jackowskiej.


31 maja 2016

Już ostatnie konsultacje w tym roku szkolnym. Zapraszamy Rodziców we wtorek na godzinę 16.00

25 maja 2016
„Wiem Więcej”W Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy Ogólnej „Wiem Więcej”, w którym uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin wiedzy. Po przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych w II etapie wzięło udział 15 uczniów ze wszystkich gimnazjów naszej gminy. Uczestnicy rozwiązywali test zawierający 70 pytań zamkniętych. Mogli maksymalnie uzyskać 70 punktów. Zwyciężczynią została Maria Trela, uczennica PG w Ciężkowicach, która zdobyła 65 punktów. O kolejnych dwóch miejscach zadecydowała „dogrywka” – test zawierający 20 dodatkowych pytań, ponieważ troje uczniów zdobyło po 55 punktów. Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Maria Trela – Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach
II miejsce - Justyna Śmiertka – Zespół Szkół Publicznych w Bruśniku
III miejsce - Natalia Jurkiewicz - Zespół Szkół Publicznych w Bruśniku
Uczennice otrzymały cenne nagrody: tablet i piękne albumy o tematyce przyrodniczej, pozostali uczniowie książki – przewodniki po Ciężkowicko – Rożnowskim Parku Krajobrazowym. Wszyscy uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczane uczestnikom przez p. Dyrektora PG w Ciężkowicach zostały ufundowane przez p. Burmistrza Gminy Zbigniewa Jurkiewicza. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, mamy nadzieję, że taka forma rywalizacji międzyszkolnej podoba się naszym gimnazjalistom oraz pozwala zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Zachęcamy do wzięcia udziału w następnych edycjach konkursu.

19.05.2016 Tarnów
Finał Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lidze LaNa V miejscu została sklasyfikowana żeńska drużyna lekkoatletyczna biorąca udział w zawodach powiatowych w Tarnowie. Każda z uczestniczek startowała w jednej z pięciu konkurencji (100m, 300m, 600m, skok w dal, pchnięcie kulą) a jej wynik był przeliczany wg odpowiednich tabel na punkty. Wynik drużyny to suma 12 najlepszych wyników punktowych. Najwartościowsze wyniki to 1 miejsce Edyty Wantuch w pchnięciu kulą – 9,87m (129pkt) oraz 2 miejsce Eweliny Kiełbasy w skoku w dal – 4,12 m (81pkt). Warto wspomnieć, że wszystkie dziewczyny ukończyły swoje konkurencje i przyczyniły się do sukcesu drużynowego. Publiczne Gimnazjum Ciężkowice reprezentowały:
100m – Kwaśna Izabela, Łącka Ewelina, Korcik Natalia
300m – Piszczek Marta, Majcher Weronika, Mucha Patrycja
600m – Szymańska Aleksandra, Bawołek Katarzyna, Domek Natalia
Skok – kiełbasa Ewelina, Kuropatwa Magdalena
Kula – Wantuch Edyta, Majcher Anita, Kiełbasa Paulina

Wycieczka do WarszawyW dniach 18-20 maja 2016 gimnazjaliści byli na wycieczce w Warszawie. Celem wycieczki było poznanie wybranych zabytków stolicy, kształcenie zainteresowań historią i nauką, edukacja patriotyczna i obywatelska, integracja zespołów klasowych, zagospodarowanie wolnego czasu, wypracowanie nawyków kulturalnego zachowania w muzeum, Miejscach Pamięci Narodowej, hotelu, instytucjach państwowych. Nasza wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem we środę 18 maja. Pierwszym punktem programu był Sejm, do którego zaprosił nas Poseł Wiesław Krajewski. Gimnazjaliści mieli możliwość poznać rolę Sejmu, obowiązujące zasady oraz przyglądnąć się pracy parlamentarzystów. Pan Poseł wystarał się także, by nasi uczniowie oglądnęli wystawę poświęconą św. Maksymilianowi Marii Kolbemu. Kolejno zwiedzaliśmy Starówkę Warszawską , Archikatedrę, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Wojskowe Powązki z Łączką, Stare Powązki. Drugi dzień rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło ogromne wrażenie na młodzieży, następnie pojechaliśmy nowo oddaną linią metra do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie uczestniczyli w lekcjach laboratoryjnych wykonując rozmaite doświadczenia z chemii, biologii i fizyki. Po prawie 4 godzinach eksperymentów, dla relaksu spacerowaliśmy po ogrodach na dachu budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Dla sportowców też było ciekawie, bo podziwialiśmy Stadion Narodowy. W iście sportowym nastroju maszerowaliśmy po Łazienkach Królewskich a na koniec podziwialiśmy panoramę Warszawy z 36 piętra Pałacu Kultury. Trzeci dzień naszej wycieczki to głównie muzea. Najpierw Zamek Królewski, później Pałac Prezydencki, po którym oprowadzała nas przewodnik i Ksiądz Kapelan Zbigniew Kras nasz krajan. Później był spacer po Krakowskim Przedmieściu, Kościół Świętego Krzyża, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Zespół Pałacowy w Wilanowie i Świątynia Opatrzności. Bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę, utrudzeni, pozytywnie zakręceni szczęśliwie powróciliśmy do Ciężkowic w późnych godzinach nocnych.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali w organizacji za owocną wycieczkę.

16.05.2016
Rok 2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

Tradycyjnie jak co roku biblioteka w Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach z okazji Światowego Dnia Książki przygotowała uroczystą akademię promującą twórczość zasłużonego literata. W tym roku wybór padł na Henryka Sienkiewicza. Sejm polski rok 2016 ustanowił Rokiem Henryka Sienkiewicza w związku ze 170 rocznicą jego urodzin i 100 rocznicą śmierci. Klasa I B pod okiem pani B. Więcek i pani K. Hołdy przygotowała inscenizację, która przybliżyła nam twórczość tego wyjątkowego pisarza, podróżnika i patrioty. Młodzież w strojach zbliżonych do epokowych zaprezentowała bohaterów znanych nie tylko z lektur szkolnych, ale i wielkich ekranizacji. Na dodatkowo przygotowanej prezentacji multimedialnej mieliśmy okazję prześledzić jego wielkie podróże i ich wpływ na powstające utwory. W roku 1905 H. Sienkiewicz jako pierwszy Polak otrzymał literacką Nagrodę Nobla, wówczas jeden z jurorów dodatkowo uzasadnił przyznanie nagrody za „rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu.”

13.05.2016 - Ciężkowice
Gminna Szkolna Liga LA

W dniu 13 maja 2016r. na obiektach sportowych TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach zostały rozegrane gminne zawody lekkoatletyczne Szkolne Ligi LA. Uczniowie szkół gimnazjalnych rywalizowali zarówno w zawodach indywidualnych jak i punktacji drużynowej, która była eliminacjami szczebla powiatowego Gimnazjady Młodzieży. W zawodach udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników. Nasze dziewczęta w punktacji drużynowej okazały się najlepsze w gminie chłopcy natomiast musieli uznać wyższość rywali z Jastrzębi. Pełne zestawienie wyników zawodów przedstawia się następująco:....dalej

06.05.2016
Zborowice – Gminny Turniej Piłki Nożnej
W piątek 6 maja w Zborowicach odbyły się zawody zaliczane do rozgrywek gimnazjalnych. Celem turnieju było wyłonienie drużyny reprezentującej gminę Ciężkowice w zawodach szczebla powiatowego. Nasza drużyna zakończyła eliminacje na drugim miejscu, nieznacznie bo zaledwie 1:0 przegrywając z Jastrzębią. Pozostałe wyniki drużyny to : PG Ciężkowice – Gimnazjum Zborowice 6:0, PG Ciężkowice – Gimnazjum Pławna 2:0.

2.05.2016
Sukces Zuzanny Gaj

Uczennica klasy III C Zuzanna Gaj wzięła udział w koncercie finałowym XVII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, zorganizowanego przez TG „Sokół – Świat pracy” w Tarnowie. Zuzia wystąpiła w kategorii recytatorskiej, w grupie gimnazjalno – licealnej; była jedną z sześciu osób zakwalifikowanych do finału w wyniku eliminacji przeprowadzonych 11 marca br. Nasza uczennica zajęła II miejsce; jej recytacja „Koncertu Jankiela” z „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza zyskała wielkie uznanie jurorów, którymi byli nauczyciele tarnowskich szkół oraz pracownicy teatru im. L. Solskiego, gdzie też odbył się finał konkursu. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć artystycznych!

27.04.2016
Wycieczka do Obserwatorium AstronomicznegoKontynuacją działań związanych z astronomią była wycieczka klas II do Obserwatorium Astronomicznego im. Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce i drugi w Europie. Właścicielami są astronomowie M. i B. Wszołkowie, pasjonaci, którzy postanowili na swoim terenie zgromadzić sprzęt astronomiczny. Główną atrakcją obserwatorium jest 9-metrowy amerykański radioteleskop Uczniowie mogli indywidualnie dotknąć sprzętu zgromadzonego w obserwatorium oraz oglądać kopułę nieba. Dodatkową atrakcją wycieczki był film mówiący o historii lotów kosmicznych.
26.04.2016

Spotkanie informacyjne dla rodziców – Warszawa

We wtorek o godzinie 16.00, w sali geograficznej odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców w sprawie wycieczki do Warszawy. Zainteresowanych rodziców prosimy o przybycie.

Projekt gimnazjalny 2015/2016
"Żywioły ziemi - woda"


...................pobierz...................18.03.2016
Projekty


"Żywioły ziemi - woda", to temat przewodni tegorocznych projektów gimnazjalnych.W marcowy piątek, odbyły się prezentacje podsumowujące dwumiesięczną pracę uczniów. Wszystkie grupy w ciekawy sposób zaprezentowały zdobytą wcześniej wiedzę z zakresu realizowanych tematów. Sala gimnastyczna w tym dniu zamieniła się w podwodny świat, który tworzyły bogate dekoracje stoisk. Nie zabrakło raf koralowych, różnych modeli statków, egzotycznych muszli, piasków i ciekawych „żyjątek morskich”. W pokazie uczestniczyli wszyscy uczniowie naszego gimnazjum oraz zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami. Pokazy uczniów stały na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym jak i artystycznym. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy przedstawienia w przyszłym roku kolejnego żywiołu…

16.03.2016
Konkurs
W Sali teatralnej CKiP Ciężkowice odbył się konkurs recytatorski pt. „Mistrzowie słowa” organizowany przez nauczycieli języka polskiego PG w Ciężkowicach. Do konkursu przystąpili recytatorzy z okolicznych gimnazjów w Jastrzębi, Bruśniku, Zborowicach oraz Ciężkowicach. W prace komisji oraz przygotowania Sali włączyła się p. Katarzyna Zych, dyrektor MGBP w Ciężkowicach. W ramach współpracy ze szkołą Biblioteka ufundowała dwie nagrody wyróżnienia. Recytatorzy pokazali wysokie umiejętności jury miało niełatwe zadanie wytypowania nagrodzonych. Nagrody książkowe otrzymali:
I miejsce – Natalia Kucharska ZSP w Bruśniku
II miejsce – Zuzanna Gaj PG w Ciężkowicach
III miejsce – Greta Bajorek PG w Ciężkowicach
Wyróżnienia
Gabriela Mastalerz ZSP w Bruśniku
Justyna Śmiertka ZSP w Bruśniku
Przewodniczący komisji, p. B. Krok wręczył nagrody, natomiast p. L. Ostrowska każdemu uczestnikowi – pamiątkowy dyplom. W przerwie został przygotowany dla wszystkich słodki poczęstunek oraz soczek. Konkurs przebiegał sprawnie i zakończył się o 13.30.

16.03.2016
Narty i termy w Białce Tatrzańskiej
W środę 16 marca grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w wyjeździe rekreacyjno-szkoleniowym do Białki Tatrzańskiej. Narciarze i snowboardziści mieli możliwość skorzystania z wyciągów i tras narciarskich najlepszego i zarazem największego ośrodka sportów zimowych w Polsce. Do dyspozycji czekało ponad 15 wyciągów krzesełkowych i orczykowych. O całkowitej przepustowości ok. 20 000 osób/h. Pozostali uczniowie, lubiący popływać, udali się na baseny termalne. Gdzie zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny napełnione są wodą termalną, przez cały rok utrzymującą temperaturę w przedziale 34oC - 38oC. Charakteryzującą się korzystnym stopniem mineralizacji, czyli zawierającą między innymi takie mikroelementy jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.

04.03.2016 - Tuchów
Powiatowy Półfinał Gimnazjady Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Po zwycięstwie w zawodach gminnych siatkarska reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w rozegranym 4 marca w Tuchowie Powiatowym Półfinale Młodzieży. Na tym etapie rywalizacji wystąpiło siedem drużyn podzielonych drogą losowania na dwie grupy. Naszym dziewczętom przyszło zmieżyć się z gimnazjalistkami z Gromnika i Tuchowa. Rywalki okazały się lepsze od naszych reprezentantek. Nasza drużyna w obu pojedynkach przegrała 0:2. W każdym ze spotkań nasze dziewczęta długimi fragmentami prowadziły równorzędną grę, jednak było to zbyt mało aby osiągnąć zwycięstwo. Nasze grupowe rywalki nie przebrneły spotkań o awans do powiatowego finału, a a cel ten osiągneły zawodniczki z Zalasowej i Szerzyn.

02.03.2016 - Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży w Piłce Siatkowej

2 marca w Ciężkowicach zostały rozegrane gminne zawody piłki siatkowej dziewcząt i chłopców Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży. Tradycyjnie w rozgrywkach udział wzięły reprezentacje naszej szkoły. Zarówno w turnieju dziewcząt jak i chłopców uczestniczyły trzy drużyny z gimnazjów z terenu Gminy Ciężkowice. Zawody okazały się udane dla naszych dziewcząt, które po zwycięstwach z Jastrzębią 2:1 i Zborowicami 2:0 zapewniły sobie I miejsce i prawo gry w powiatowym półfinale Gimnazjady. Niestety, w ślad dziewcząt nie poszli nasi chłopcy. Nasza męska reprezentacja nie sprostała już w pierwszym meczu bardzo dobrze grającej drużynie z Jastrzębi przegrywając 0:2. Okazałe zwycięstwo nad Niepublicznym Gimnazjum z Pławnej pozwoliło na zajęcie jedynie II miejsca w zawodach.

04.02.2016
Łyżwy04.02.2016


W czwartek odbędzie się dyskoteka walentynkowa od godziny 15.00 do 19.00

04.02.2016


O godzinie 8:45 organizowany jest wyjazd na łyżwy do Tarnowa.
Koszt około 20 zł. W cenie przejazd, wypożyczenie łyżw, wejście na lodowisko.
Jam ktoś posiada własne łyżwy zapłaci mniej.
Wpłaty za wycieczkę prosimy składać do p. R. Galasa jak najszybciej.
Po łyżwach wstęp na godzinę do galerii Gemini.
Powrót ok. godziny 13:00.

Zajęcia sportowe w czasie ferii zimowych 2015/2016


...................pobierz...................


15.01.2016 – Burzyn
Powiatowa Gimnazjada Młodzieży w Szachach

15 stycznia w Burzynie odbyły się powiatowe zawody Gimnazjady Młodzieży w Szachach. Wśród uczestników zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców udział wzięły 3 – osobowe reprezentacje naszej szkoły. Turnieje rozgrywane były na dystansie 9 rund w systemie szwajcarskim. W turnieju dziewcząt bardzo dobrze zaprezentowała się Magdalena Kuropatwa, która zgromadziła w swoim dorobku 5 punktów, co w łącznej klasyfikacji dało jej XII miejsce wśród 28 zawodniczek. Warto podkreślić ,że nasza uczennica uzyskała tyle samo punktów co zawodniczka sklasyfikowana na VIII miejscu, a o ostatecznej lokacie zadecydowały współczynniki pomocnicze. Druga nasza uczennica Weronika Giemza zgromadziła 3 punkty co dało jej XXV miejsce, a Aleksandra Mierzwa z dorobkiem 2 punktów została sklasyfikowana na XXVII.
W rywalizacji chłopców IX miejsce zajął Mikołaj Kołodziejczyk z 5 punktami tracąc zaledwie 1 punkt do IV miejsca. Mikołaj po 7 rundach był wiceliderem turnieju, jednak dwie ostatnie partie zadecydowały o spadku w końcowej klasyfikacji. 5 punktów w zawodach zgromadził również Jan Szczudrawa, jednak gorsze współczynniki pomocnicze uplasowały go na miejscu XVII. Dwa punkty zdobył w turnieju Wiktor Wolak, co okazało się najsłabszym wynikiem zawodów. W turnieju chłopców sklasyfikowano łącznie 35 zawodników.

08.01.2016 - Ciężkowice
Gminny Turniej Szachowy

8 stycznia został rozegrany gminny turniej szachowy w ramach Gimnazjady Młodzieży. W rywalizacji oprócz uczniów naszej szkoły udział wzięły zawodniczki z PG w Jastrzębi. Na starcie zawodów w sumie stanęło 15 zawodniczek i zawodników, którzy w jednym turnieju rywalizowali o prawo gry w zawodach powiatowych. Klasyfikacje końcowe turnieju prowadzone były oddzielnie dla dziewcząt i chłopców a ostateczne miejsca w tych kategoriach zostały określone na podstawie miejsc we wspólnym turnieju. Najlepszym zawodnikiem tego dnia okazał się Wiktor Wolak, który po rozegraniu sześciu rund zgromadził 5 punktów. Drugie miejsce w zawodach również z dorobkiem pięciu punktów zajął Mikołaj Kołodziejczyk a trzecie najlepsza z dziewcząt Małgorzata Giemza z PG w Jastrzębi (4 pkt). Na turniejowym podium w klasyfikacji chłopców za wspomnianymi uczniami stanął Jan Szczudrawa (4 pkt) a wśród dziewcząt nasze uczennice - Magdalena Kuropatwa (4 pkt) i Aleksandra Mierzwa (3pkt).

04.01.2016 - Ciężkowice
Noworoczny Turniej Szachowy

4 stycznia miłośnicy szachów z naszego Gimnazjum mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności w Noworocznym Turnieju Szachowym zorganizowanym przez UKS „Junior”. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 26 zawodników w tym dwie zawodniczki. W pięciorundowych zawodach rozgrywane systemem szwajcarskim bezkonkurencyjny okazał się Jan Szczudrawa, który ukończył rywalizacje z kompletem zwycięstw. Za nim w klasyfikacji końcowej znalazło się czterech zawodników, którzy w swoim dorobku zgromadzili po cztery punkty. W tej sytuacji o kolejności decydowały współczynniki pomocnicze. Ostatecznie drugie miejsce przypadło Kamilowi Lasce, trzecie - Mikołajowi Kołodziejczykowi, czwarte – Kacprowi Kołodziejczykowi, a piąte Tomaszowi Więckowi. 14.01.2016 (czwartek) o godzinie 16.00 zapraszamy rodziców na wywiadówkę

Przypominamy, że przerwa świąteczno - noworoczna kończy się 3 stycznia.

Radosnych Świąt!

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,
że może z niej uczynić Betlejem.
Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,
że może przyjąć nowo narodzoną miłość…
Do tego wiara, nadzieja,
Miłość przyjdzie sama…22 grudnia 2015
W naszej szkle podniosła uroczystość. W pięknej świątecznej scenografii spotkali się uczniowie i nauczyciele, aby wspólnie kolędować. Na początku przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli wszystkim życzenia. Po wigilijnym obiedzie wystąpiła młodzież klas I-III prezentując bogaty repertuar kolędy i pastorałek. Po tej części pan dyrektor M. Muzyk podziękował za życzenia i przedstawił wyniki konkursu kolęd. Uroczystość zakończyła się wspólnym kolędowaniem.
22 grudnia 2015

We wtorek 22 grudnia - odbędzie się w naszej szkole wspólne kolędowanie, podczas, którego każda klasa zaśpiewa przynajmniej 1 kolędę. Dodatkowo uświetniš uroczystość wokaliści, którzy zaśpiewajš po 1 pastorałce lub kolędzie. Wszyscy uczniowie przychodzš do szkoły w stroju galowym.

21 grudnia 2015

W dniu dzisiejszym odbyły się szkolne eliminacje do gminnego konkursu kolęd i pastorałek. I miejsce zdobyła klasa III a, w kategorii solistów zwyciężyła Magdalena Kuropatwa. Więcej szczegółów wkrótce.

16.12.2015 - Ciężkowice Gminna Gimnazjada Młodzieży w Koszykówce

03.12.2015 – Zakliczyn
Powiatowy Półfinał Gimnazjady Młodzieży w Drużynowym Tenisie Stołowym

W czwartek 3 grudnia drużyna PG Ciężkowice (Mucha Patrycja, Truchan Aleksandra) reprezentowała naszą gminę w zawodach szczebla powiatowego. Jednak podobnie jak w ubiegłym tygodniu konfrontacja z zawodniczkami trenującymi w klubach sportowych okazała się bardzo ciężka. Pomimo dużego wysiłku i doprowadzeniu do kilku piłek granych na przewagi, nie udało się wygrać meczu. Ostatecznie drużyna została sklasyfikowana na miejscach 7-8.

Turniej profilaktyczny

26.11.2015 - Zakliczyn
Powiatowy Półfinał Gimnazjady Młodzieży w Indywidualnym Tenisie Stołowym

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki ośmiu gmin południowej części powiatu tarnowskiego rywalizujšcy w indywidualnych zawodach tenisa stołowego spotkali się 26 listopada w Zakliczynie na powiatowym półfinale Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży. Wśród nich znalazły się dwie uczennice Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach Patrycja Mucha i Aleksandra Truchan. Obie nasze reprezentantki miały okazję zmierzyć się z zawodniczkami trenujšcymi w klubach i występujšcymi na co dzień w ligowych rozgrywkach. W tej konfrontacji mimo ambitnej postawy pozostawały bez większych szans na końcowy sukces. Ostatecznie wśród 32 zawodniczek Patrycja Mucha po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach została sklasyfikowana wśród dziewczšt z miejsc 17-24 natomiast Aleksandra Truchan znalazła się w przedziale miejsc 25-32. Udział w zawodach rangi powiatowej był jednak cennym sportowym doświadczeniem dla naszych uczennic a obecność wśród najlepszych tenisistek powiatu jest znaczącym osiągnięciem.

Kiermasz

Na terenie szkoły odbył się kiermasz kartek świątecznych, przygotowany przez klasy I.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w jego przygotowanie oraz dokonanie zakupów.

20.11.2015 - Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży w Tenisie Stołowym20 listopada zostały rozegrane indywidualne i drużynowe zawody tenisa stołowego w ramach Gimnazjady Młodzieży. W turniejach indywidualnych dziewcząt i chłopców wystąpiło po 16 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie gimnazja z terenu gminy Ciężkowice, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Stawką zawodów były kwalifikacje do etapu powiatowego rywalizacji, które uzyskali zawodnicy z pierwszych czterech miejsc zawodów gminnych. Nasi reprezentanci z rożnym skutkiem zakończyli zawody, a na szczególnš uwagę zasługuje pierwsze miejsce Patrycji Muchy w kategorii dziewcząt. Awans do kolejnego etapu Gimnazjady wywalczył również Kacper Kołodziejczyk, który rywalizację chłopców zakończył na czwartym miejscu. Pozostałym uczniom naszego gimnazjum nie udało się przebić do wyższego szczebla, a zawody gminne zakończyli na miejscach: Aleksandra Truchan – V, Patrycja Wojtarowicz – IX, Monika Gadecka – XIII, Jan Wilga – V, Mikołaj Kołodziejczyk – VII, Kamil Laska – IX.
Turniej drużynowy dziewczšt zakończył się sukcesem naszej pary Patrycja Mucha/ Aleksandra Truchan. Reprezentantki Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach w końcowej klasyfikacji wyprzedziły Pławną i Jastrzębią zapewniając sobie prawo gry w powiatowym półfinale Gimnazjady. Sukcesu dziewcząt nie udało się powtórzyć naszym chłopcom, którzy w finale zawodów drużynowych musieli uznać wyższość rywali z Jastrzębi. Naszą drużynę w tych zmaganiach tworzyli Jan Wilga i Mikołaj Kołodziejczyk.

Wywiadówka

Dnia 24 listopada o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Trójki klasowe proszone sš o spotkanie o godzinie 15.45 przed wywiadówką. W tym dniu klasy pierwsze zapraszają na kiermasz.

12.11.2015

Jaką drogę musiała przejść Polska, aby cieszyć się wolnością? Wyjątkowa lekcja historii w wykonaniu naszej młodzieży.

10.11.2015 SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGOBlisko 40 uczniów wzięło udział w szkolnym turnieju tenisa stołowego. Celem zawodów było wyłonienie reprezentacji szkoły na zawody szczebla gminnego. Tenisiści grali systemem „do dwóch porażek” dzięki czemu rozegranych zostało ponad 60 meczów. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Patrycja Mucha (IIIC) przed Aleksandrš Truchan (IIIC) na trzecim miejscu sklasyfikowana została Patrycja Wojtarowicz (IIA). Na czwartym miejscu ale również dajšcym awans do turnieju gminnego, zawody zakończyła Anna Gadecka (IA). Wśród chłopców wygrał Jan Wilga (IIIA) przed Mikołajem Kołodziejczykiem (IIIA) oraz Jakubem Nowakiem (IIB). Czwarte miejsce wywalczył Arkadiusz Włudyka (IIB). Wszyscy w/w reprezentować będą PG Ciężkowice w turnieju gminnym, który odbędzie się 20 listopada.

MarszNasze Gimnazjum uczestniczyło w marszu propagującym niesienie pomocy chorym na białaczkę. Uczniowie jeszcze są za młodzi na dawców szpiku, ale swoimi działaniami mogą ją rozpropagować w śród dorosłych. Z tej okazji przygotowali transparenty i hasła, z którymi wyruszyli wokół ciężkowickiego rynku.

WIELKIE ODLICZANIE ROZPOCZĘTEPrzygotowania do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice ruszyły pełną parą.
8 listopada w Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych - dla Maćka i innych pacjentów. Rodzina i przyjaciele Maćka liczą na zaangażowanie świadomej problemu, jakim jest rak krwi, społeczności Ciężkowic i okolic. więcej...

2.11.2015

Wtorek, 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.

Warsztaty literackie

22 paŸdziernika klasy IIIa i IIIb uczestniczyły w warsztatach literackich zorganizowanych przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach, a prowadzonych przez Zbigniewa Masternaka – scenarzystę, producenta filmowego oraz pisarza, autora m.in. słynnej trylogii „Księstwo". Uczniowie, pracujšc w kilku osobowych zespołach przygotowali szkice własnych scenariuszy filmowych promujących Cieżkowice i ciekawe miejsca w okolicy. Niektóre pomysły (np. na horror lub film sensacyjny) po prostu mroziły krew w żyłach.

Lekcja muzealna21 paŸdziernika uczniowie PG w Cieżkowicach brali udział w spotkaniu z pracownikiem muzeum Okręgowego w Tarnowie, p. Przemysławem Kozebem, które odbyło się w CK i Promocji gminy Cieżkowice. Pan ten z pasją przedstawiał eksponaty broni białej używanej w Polsce od X – XVII w. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, zwłaszcza, że kl. 3 aktualnie omawiają powieść Henryka Sienkiewicza „ Krzyżacy", tak więc była to dla nich żywa lekcja historii. Spotkanie to zorganizowano w ramach fundacji Puoguess.

Łuczkiewiczowie - pamiętamy
20 października w PG w Ciężkowicach odbyła się uroczystość upamiętniająca bój na Dąbrach. Klasa IIIa przygotowała montaż słowno - muzyczny zawierający informacje o bohaterach naszej ziemi – Leonie, Marianie i Romanie Łuczkiewiczach. Występ odbył się na tle pięknej oprawy plastycznej, a zakończony był złożeniem wiązanki pod tablicą pamiątkową i obejrzeniem prezentacji o Łuczkiewiczach.

Dzień Edukacji Narodowej16 października w Hali Widowiskowo – Sportowej w Ciężkowicach odbyły się gminne zawody koszykówki dziewcząt i chłopców rozgrywane w ramach Gimnazjady Młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło trzy dziewczęce i cztery chłopięce drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne z terenu gminy Ciężkowice, a wśród nich dziewczęta i chłopcy z naszego Gimnazjum. Bardzo dobrze w rozgrywkach wypadła drużyna naszych dziewcząt, która wygrała oba spotkania ...dalej

Próbny egzamin gimnazjalny


Program diagnoza PRZED EGZAMINEM w formie próbnego egzaminu pomaga sprawdzić poziom opanowania przez uczniów wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej. Nasza szkoła przystšpiła do tego programu. Dzisiaj jest ostatni dzień próby z zakresu języków obcych nowożytnych. Już niebawem poznamy wyniki.

Wycieczka do Krasiczyna i Fortów Przemyśl
W dniu 9 paŸdziernika br. nasi uczniowie udali się na krajoznawczą wycieczkę po wschodniej części Podkarpacia. Pierwszym etapem podróży był Zamek w Krasiczynie. Jest to jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej w Polsce, należy również do najpiękniejszych zamków w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Z dziedzińca zamkowego, okolonego arkadowymi podcieniami, mogliśmy podziwiać niezwykle rzadko spotykane przepiękne dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów oraz sceny myśliwskie. Następnie zwiedzaliśmy park z wiekowymi drzewami, które pozostały z dawnych ogrodów zamkowych. Kolejnym punktem programu w naszej wyprawie było zwiedzanie najlepiej zachowanych fortów wchodzących w skład fortyfikcji Przemyśla. Zaczęliśmy od Fortu I. Łętownia, wybudowanego w latach 1881 - 1882. Był to fort główny, artyleryjski, jednowałowy, ześrodkowany. Załogę fortu stanowiło 5 oficerów i 200 żołnierzy. Znajduje się on około 5 km. od Przemyśla w północnym rejonie wsi Kuńkowce. Jest on z pewnością jednym z lepiej zachowanych fortów Twierdzy Przemyśl. Następnie zwiedziliśmy fort I Siedliska. Fortyfikacja nazwana została imieniem Gen. Salisa Saglio, szwajcara w służbie Austro-Węgier, który w latach 1871 - 1875 był Dyrektorem Budowy Umocnień Fortyfikacyjnych Twierdzy oraz jej konstruktorem. Dowództwu fortu podlegało: 7 fortów pomocniczych - Łysiczka, Byków, Pleszowice, Maruszka, Popowice, Dziewięczyce, Cyków oraz 10 działobitni. Był on głównym punktem oporu tak zwanego VI - wschodniego odcinka obrony i z fortami pomocniczymi tworzył tzw. Siedliska Grupę Warowną. To z tego właśnie kierunku przyszło główne uderzenie wojsk rosyjskich zwłaszcza, że w pobliżu fortu przebiegała droga łącząca Przemyśl z Lwowem. Później zwiedzaliśmy Przemyśl: Rynek z zabytkowymi kamieniczkami, Wieżę Zegarową, kościół o.o.Franciszkanów, Zamek Kazimierzowski, Archikatedrę Bizantyjsko–Ukraińską, Kopiec Tatarski. Ostatnim punktem był wyciąg narciarski, z czynnym o tej porze ślizgiem. Wyjazd do Krasiczyna i Przemyśla był wyjątkową lekcją historii dla nas wszystkich.

PodróżnikKolejne spotkanie z podróżnikiem, tym razem było o Szwajcarii.
Zabawa w teatr
We wtorek, 29.09.br., klasa IIb uczestniczyła w niecodziennej lekcji - wystawiła przygotowaną na języku polskim II cz. "Dziadów" A. Mickiewicza.
Na swój pokaz zaprosiła wychowawczynią - P. Małgorzatę Bajorek, księdza Dariusza Nowaka oraz kolegów z równoległej klasy.
Spektakl wszystkim bardzo się podobał, szczególnie scenografia - zaciemnione okna, nastrojowe świece i ciekawe kostiumy...29.09.2015 – Tarnów
Podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół29 września 2015 roku podczas sesji Rady Powiatu Tarnowskiego dokonano podsumowania sportowego współzawodnictwa szkół za rok szkolny 2014/2015. Władze Powiatu na tę uroczystość zaprosiły przedstawicieli wyróżnionych szkół, a wśród nich znalazło się nasze Gimnazjum. Nasza szkoła w minionym roku szkolnym w końcowej powiatowej punktacji została sklasyfikowana na wysokim, piątym miejscu wśród 52 gimnazjów w powiecie tarnowskim. ...

29.09.2015 - Ciężkowice

Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę. Najpierw zebranie ogólne na stołówce, następnie spotkanie w klasach z wychowawcami. Rozpoczęcie o godzinie 16.00.

Uroczystość pod Pomnikiem
w Zborowicach

W niedzielę 20 września o godzinie 10.00 odbędš się uroczystości patriotyczne w Zborowicach.
Więcej informacji u pani M. Brataniec.

24.09.2015 - Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży
w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Corocznym zwyczajem we wrzeniu rozgrywane są Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach sportowego współzawodnictwa szkół prowadzonego przez SZS. Również w tym roku 24 września w tej dyscyplinie rozegrano zawody gminne. Wzięła w nich 30 osobowa reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach. Nasi uczniowie walczyli w sześciu kategoriach o awans do zawodów powiatowych. Cel ten udało się osiągnąć 16 naszym reprezentantom. Mistrzami gminy zostali Weronika Majcher w kategorii klas III, Jacek Wantuch w kategorii klas I i Arkadiusz Włudyka w kategorii klas II ...

20 września 2015W Zborowicach – na Zawodziu odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca Bój pod Pławną. Uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum wzięli udział w tych obchodach rocznicowych, złożyli także wišzankę przed Pomnikiem. Bój pod Pławną miał miejsce w nocy
z 14/15 września 1944 roku, wtedy to żołnierze 4 kompanii „Ewa”
I Batalionu 16p Armii Krajowej kryptonim „Barbara” pod dowództwem porucznika „Kalina” Michała Steczyszyna wraz z innymi ochotnikami
z oddziałów kapitana „Leliwy” wysadzili niemiecki pociąg pancerny.
W walce poległo wielu żołnierzy, wielu zostało rannych, dodatkowo w odwecie hitlerowcy zamordowali 4 mieszkańców Zborowic – Zawodzia i spali 13 gospodarstw.

Akcja „Sprzątanie świata”

W piątek 18 września uczniowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli w okolice Rynku z przyległymi ulicami oraz na Skamieniałe Miasto i do Wąwozu Wodospad. Sporo śmieci zebrali. Z roku na rok w rowach, na ścieżkach, przy drodze jest mniej puszek, butelek
i papierków ale jednak sš. Aktywny udział w „Sprzątaniu świata” sprzyja kształtowaniu właciwych postaw proekologicznych i społecznych u gimnazjalistów.

Turniej „ O Puchar Prezydenta RP”Reprezentowana przez naszą szkołę drużyna piłkarska zwyciężyła w eliminacjach turnieju "„O puchar Premiera RP"” zwanego również „Turniejem Orlika”. W zawodach rozgrywanych w Zborowicach w dniu 15 września 2015r. odniosła same zwycięstwa co bezapelacyjnie zapewniło jej wygranš w całych zawodach i dało przepustkę do dalszych gier.

Przekazanie podręczników

Zapraszamy rodziców po odbiór podręczników dla klasy pierwszej. Przekazanie odbywa się bibliotece Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach.
„

CEGIEŁKA DLA MAĆKA”- FESTYN CHARYTATYWNYW niedzielę 06.09.2015 roku uczniowie naszego gimnazjum licznie uczestniczyli w festynie charytatywnym „Cegiełka dla Maćka”. Kim jest Maciek i z jaką chorobą się zmaga wiedzš w Ciężkowicach chyba wszyscy. Jak każdy człowiek dobrego serca tak i nasi gimnazjaliści pragnęli dać potrzebującemu coś od siebie i przyłączyli się do akcji. Uczennice klasy III A zaśpiewały „Seksapil” Eugeniusza Bodo, młodzież z klasy IIB zatańczyła „ Limbo”, Grupa Black Or White zaśpiewała „ Dancig Queen, i We are the World . Dziękujemy wszystkim, którzy na swój możliwy sposób wspomogli i uświetnili festyn. Za każdy przejaw dobroci składamy szczere podziękowania, bo dobro zawsze powraca, a bez wzajemnej życzliwości i wsparcia trudno normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Uczniowie naszego gimnazjum, dyrekcja i grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły życzą Maćkowi dużo sił w zmaganiu się z chorobą i jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Narodowe Czytanie5 września br. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania (tym razem „Lalki" Bolesława Prusa), które zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach. Akcja zapoczštkowana 4 lata temu przez byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród Polaków poprzez przypominanie największych dzieł narodowej literatury.
W tegoroczne Wielkie Czytanie zaangażowali się następujšcy uczniowie klas trzecich : Jan Wilga, Greta Bajorek, Magdalena Kuropatwa, Estera Nosal, Bartosz Miłkowski, Bartłomiej Wolski oraz Zuzanna Gaj.

1 Września 2015 rokuW Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2015/2016. Składało się ono z trzech części. Rano o godzinie 8.00 uczniowie wzięli udział w Mszy świętej, której przewodniczył ks. Jan Zając. Następnie gimnazjaliści przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia z okazji inauguracji roku szkolnego. Uczniowie klas drugich pod opieką p. M. Bajorek i A. Pierz oraz p. A. Hołdy z chórem szkolnym przygotowali montaż słowno muzyczny pt„ Był taki wrzesień, jest taki wrzesień”, który przypominał o dramatycznym wrześniu 1939 roku, o losach Polaków podczas II Wojny światowej i niedocenianym pokoju czasów obecnych. Podczas akademii uczniowie powitali nowych kolegów i koleżanki, którzy wstąpili w progi naszej szkoły po raz pierwszy.Uczniom klas drugich i trzecich życzyli sukcesów. Na koniec uroczystości głos zabrał p. dyrektor M. Muzyk, który skierował cieple słowa do społeczności uczniowskiej, kadry nauczycielskiej i pracowniczej oraz rodziców Przypomniał po krótce o zasadach funkcjonowania gimnazjum, bezpieczeństwie, regulaminach. Zaprezentował także uczniom klas pierwszych wychowawców tj. p. M. Brataniec – kl. IA, p. K. Hołda – kl. IB, nauczycieli poszczególnych przedmiotów, wreszcie odczytał skład poszczególnych pierwszych i zaprosił wszystkich uczniów do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Trzecia część rozpoczęcia nowego roku to spotkania w klasach, gdzie uczniowie dzielili się wakacyjnymi wrażeniami, zapoznawali z nauczycielami, którzy będą ich uczyć w bieżącym roku, zapisywali plan lekcji, poznawali godziny dowozów oraz przypominali zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły jak i ze szkoły.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016
w Publicznym Gimnazjum w Ciężkowicach


Rozpoczynamy 1 września 2015 roku o godzinie 8.00 Mszą św. w Kościele Parafialnym w Ciężkowicach. Następnie odbędzie się akademia na której pan dyrektor Mirosław Muzyk uroczyście rozpocznie kolejny rok szkolny. Po akademii spotkanie
z wychowawcami klas. Zapraszamy uczniów oraz Rodziców.Więcej artykułów…
1
2 3 4 5 6 powrót<

---- ---- ---- ---- ---- ----