Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach

3.11.2017
Gminny Turniej Szachowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej3 listopada zostały rozegrane zawody szachowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na starcie turnieju stanęło 18 zawodników reprezentujących trzy szkoły z terenu gminy Ciężkowice. Turniej rozgrywany był w formule indywidualnej razem dla dziewcząt i chłopców, a na podstawie punktów zdobywanych przez czterech najlepszych zawodników z danej szkoły przeprowadzono klasyfikację drużynową. Punktacja drużyn miała na celu wyłonienie szkoły, która będzie reprezentować gminę w zawodach powiatowych. Zasadą punktacji drużynowej było uwzględnienie wśród czterech zawodników przynajmniej jednej dziewczyny. Najlepszą z drużyn w tej klasyfikacji okazała się reprezentacja naszej szkoły, która o dwa punkty wyprzedziła Bogoniowice. Indywidualnie nasi uczniowie zdobyli trzy medale. Srebrne wywalczyli Wiktor Wolak i Natalia Popiela, a brązowy Eliza Trela. pobierz


Joanna Dziuban

25.10.2017
Szkolny turniej szachowyOsiemnastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do rywalizacji w pierwszym w tym roku szkolnym turnieju szachowym, rozegranym 25 października. Turniej miał na celu wyłonienie reprezentantów na zawody szachowe rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W pięciorundowej rywalizacji mierzyli się wszyscy zgłoszeni do turnieju uczniowie, a na podstawie wspólnej tabeli stworzona została oddzielna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców. Najlepszym szachistą w naszej szkole okazał się Wiktor Wolak, który wygrał wszystkie swoje pojedynki i zgromadził komplet pięciu punktów. Drugie i trzecie miejsce z dorobkiem 4 punktów zajęli Sebastian Nowak i Maksymilian Gadecki, przy czym pierwszy z nich miał lepsze współczynniki pomocnicze. Najwyżej sklasyfikowaną w turnieju dziewczyną została Eliza Trela z dorobkiem 3 punktów, a za nią z tym samym dorobkiem Natalia Popiela. Pół punktu mniej zgromadziła trzecia w klasyfikacji dziewcząt Alicja Wiatr. pobierz


Joanna Dziuban

18.10.2017
Gminne zawody w piłce nożnej halowej18 i 19 października na Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciężkowicach odbyły się gminne zawody w piłce nożnej halowej. Niestety obie nasze drużyny musiały uznać wyższość rywali. Dziewczęta mimo dużego zaangażowania i woli walki nie odniosły żadnego zwycięstwa i z dorobkiem 1 pkt zamknęły tabele turniejową. Natomiast męska drużyna po dwóch remisach oraz dwóch meczach wygranych w związku z gorszym bilansem bramkowym została ostatecznie sklasyfikowana na drugim miejscu. pobierz


Rafał Galas

23.05.2017r.
Ciężkowice – Powiatowy Finał Piłki NożnejNa trzecim miejscu w powiecie zakończyła nasza szkoła rozgrywki gimnazjalne w najbardziej rozpowszechnionej z gier drużynowych dyscyplinie. Po wygraniu dwóch etapów rozgrywek (gminne, półfinałowe) zostaliśmy gospodarzami turnieju finałowego. System gimnazjady jest tak skonstruowany, że w finale spotykają się po dwie najlepsze drużyny z części północnej (Żabno, Wierzchosławice) i południowej powiatu (Ciężkowice, Pleśna). Sam turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Po umiejętnościach technicznych jak i taktycznych widać było, że każda drużyna posiada w swoich składach piłkarzy regularnie trenujących w klubach sportowych.
Szczegółowe wyniki i tabela:
Pleśna – Wierzchosławice 2:1
Żabno – Ciężkowice 2:0
Wierzchosławice – Ciężkowice 0:1 (Szczerba)
Pleśna – Żabno 1:3
Wierzchosławice – Żabno 0:1
Ciężkowice – Pleśna 1:1 (Szczerba)
1. Gimnazjum Żabno 9 pkt . 6-1
2. Gimnazjum Pleśna 4 pkt. 4-5
3. Gimnazjum Ciężkowice 4 pkt. 2-3
4. Gimnazjum Wierzchosławice 0 pkt. 1-4
Brązowymi medalistami rozgrywek piłki nożnej zostali : Wilga Adrian, Szczerba Konrad, Jasiński Kamil, Laska Kamil, Padoł Michał, Włudyka Arkadiusz, Nowak Jakub, Jakub Gąsior, Janas Dawid, Wantuch Jacek, Gurgul Kamil Warto wspomnieć, iż zawody sportowe odbyły się dzięki wsparciu ogniska TKKF „Pogórze” w Ciężkowicach, które ufundowało dyplomy, medale i puchary oraz sfinansowało obsługę sędziowską. Za co serdecznie dziękujemy :).

Rafał Galas

28.03.2017 – Pleśna
Półfinał Powiatu w Piłce ręcznejWe wtorek 28 marca w Pleśnej odbył się turniej półfinałowy piłkarzy ręcznych. W dwóch, trzy zespołowych grupach walczyli przedstawiciele sześciu gmin południowej części powiatu. Nasza drużyna po awansie z grupy z drugiego miejsca przegrała w meczu dającym przepustkę do finałów powiatowych z reprezentacją Tuchowa. Osłabioną brakiem trzech zawodników reprezentację Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach tworzyli: Jasiński Kamil, Wilga Adrian, Włudyka Arkadiusz, Nowak Jakub, Gąsior Jakub, Laska Kamil, Padoł Michał, Woźniak Kamil, Wantuch Jacek, Florek Adrian (nieobecni: Gomułka Piotr, Szczerba Konrad, Kwaśniak Rafał)
Wyniki:
Gr. A
Szerzyny – Ciężkowice 4:4
Szerzyny – Pleśna 6:13
Ciężkowice – Pleśna 3:9
Gr. B
Tuchów – Ryglice 9:2
Tuchów – Gromnik 13:9
Ryglice – Gromnik 9:9
Mecze półfinałowe turnieju:
Pleśna – Ciężkowice 7:3
Tuchów – Gromnik 11:9
Rafał Galas

17 i 20. 03.2017 – Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży w Piłce RęcznejZe zmiennym szczęściem rywalizowały nasze reprezentacje w gminnych zawodach piłki ręcznej. W tej najbardziej kontaktowej z gier zespołowych dyscyplinie zdecydowanie lepiej poradzili sobie chłopcy, którzy po wygraniu obu spotkań, przeszli do dalszego etapu rozgrywek. Natomiast dziewczęta musiały uznać wyższość drużyn przyjezdnych.
17.03.2017 (dziewczęta) (Myśliwiec Dominika IIIA, Piszczek Marta IIIB, Uchwat Katarzyna IIIB, Kwaśna Izabela IIA, Kwaśna Maria IIB, Tabaszewska Karolina IIB, Hering Natalia IIB, Gadecka Monika IIB, Skrabska Aleksandra IB, Radzik Martyna IB, Mastalska Katarzyna IA)
Wyniki:
Jastrzębia – Bruśnik 3:3
Zborowice – Ciężkowice 4:0
Zborowice – Jastrzębia 1:1
Ciężkowice – Bruśnik 0:8
Jastrzębia – Ciężkowice 1:2
Bruśnik – Zborowice 4:0
Tabela:
1m. Bruśnik 5pkt
2m. Zborowice 3pkt
3m. Ciężkowice 2pkt
4m. Jastrzębia 2pkt
20.03.2017 (chłopcy) (Gomułka Piotr IIIA, Jasiński Kamil IIIA, Wilga Adrian IIIA, Szczerba Konrad IIIA, Włudyka Adrian IIIB, Nowak Jakub IIIB, Gasior Jakub IIIB, Laska Kamil IIIB, Padoł Michał IIIB, Woźniak Kamil IIIB, Wantuch Jacek IIB, Kwaśniak Rafał IB, Florek Adraian IA)
Wyniki:
Ciężkowice – Zborowice 11:4
Ciężkowice – Jastrzębia 4:3
Jastrzębia – Zborowice 10:2
Tabela:
1m. Ciężkowice 4pkt
2m. Jastrzębia 2pkt
3m. Zborowice 0pkt
Rafał Galas

17.02.2017 r. – Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży w Piłce SiatkowejKolejne zawody Gminnej Gimnazjady Młodzieży mają za sobą uczniowie naszej szkoły. W piątek 17 lutego na parkiet ciężkowickiej hali wyszli uczniowie szkół gimnazjalnych rywalizujacy w gminnych zawodach piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody nie były udane dla reprezentantów Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach. Chłopcy zajęli w rywalizacji dopiero trzecie miejsce uznając wyższość przeciwników z Pławnej i Jastrzębi. Dziewczęta z naszej szkoły rozpoczęły turniej od meczu z Jastrzębią. Pierwszy set nasze uczennice zdecydowanie rozstrzygnęły na swoją korzyść. W drugim wszystko układało się po mysli naszej drużyny jednak w końcówce zabrakło koncentracji, czego efektem była przegrana. Decydujący trzeci set nasze reprezentantki zagrały bardzo nerwowo co zadecydowało o końcowej porażce. Jak się później okazało wynik pierwszego meczu zadecydował o końcowej klasyfikacji bowiem obie drużyny w kolejnych meczach pewnie ograły rywalki z Bruśnika i Zborowic. Tym samym reprezentacja naszej szkoły musiała zadowolić się drugim miejscem w zawodach.
W zespołach reprezentujących Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach występowali:
Dziewczęta
1. Aleksandra Skrabska kl. I b
2. Magdalena Wietecha kl. I b
3. Katarzyna Mastalska kl. I c
4. Izabela Kwaśna kl. II a
5. Natalia Hering kl. II b
6. Maria Kwaśna kl. II b
7. Karolina Tabaszewska kl. I
I b 8. Klaudia Dziuban kl. III b
9. Aleksandra Mierzwa kl. III b
10. Marta Piszczek kl. III b
11. Katarzyna Uchwat kl. III b

Chłopcy
1. Bartłomiej Gumola kl. I c
2. Filip Figas kl. II a
3. Piotr Gomułka kl. III a
4. Kamil Jasiński kl. III a
5. Konrad Szczerba kl. III a
6. Adrian Wilga kl. III a
7. Jakub Gąsior kl. III b
8. Mateusz Kras kl. III b
9. Albert Majcher kl. III b
10. Michał Padoł kl. III b
11. Arkadiusz Włudyka kl. IIIb

Joanna Dziuban

11.01.2017
Młodzieżowa Amatorska Liga FutsaluW środę 11 stycznia po trwających blisko dwa miesiące zmaganiach zakończyła się pierwsza edycja Młodzieżowej Amatorskiej Ligi Futsalu. Była to impreza w której brało udział pięć szkolnych drużyn piłkarskich reprezentujących gimnazja z Jastrzębi, Pławnej, Zborowic, Ciężkowic oraz Gromnika. Pierwsza runda to mecze systemem „każdy z każdym” (jeden mecz w tygodniu) natomiast runda rewanżowa została zorganizowana w formie jednodniowego turnieju.
Szczegółowe wyniki (mecz, rewanż) oraz tabela końcowa:
Gromnik – Jastrzębia 6:0, 0:0
Pławna – Zborowice 5:1, 3:0
Ciężkowice – Gromnik 1:1, 1:0
Jastrzębia – Pławna 1:2, 0:0
Zborowice – Ciężkowice 1:4, 0:1
Pławna –Gromnik 2:3, 0:3
Zborowice – Jastrzębia 0:1, 0:1
Ciężkowice – Pławna 1:2, 1:2
Gromnik – Zborowice 11:0, 3:0
Ciężkowice – Jastrzębia 1:1, 1:0
1. Gromnik
2. Pławna
3. Ciężkowice
4. Jastrzębia
5. Zborowice
Rafał Galas

10.12.2016
Mecz w MuszynieWychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów a także promując różne formy uczestnictwa w kulturze fizycznej, Uczniowski Klub Sportowy „Junior” działający przy naszej szkole zorganizował wyjazd młodzieży na mecz siatkarskiej Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka Enea – PGE Atom Trefl Sopot, który został rozegrany w sobotę 10 grudnia w Muszynie. Uczniowie przybyli do hali w Muszynie na godzinę przed rozpoczęciem spotkania dzięki czemu mogli przyglądać się rozgrzewce obu drużyn podziwiając ogromną sprawność fizyczną zawodniczek jak również czysto siatkarskie umiejętności. Przebieg i organizacja rozgrzewki uświadomiły widzom jak ważne jest przygotowanie do meczowego wysiłku jak również poważne traktowanie najprostszych elementów. Sam mecz dostarczył wielu sportowych emocji, stał na wysokim poziomie a jego losy ważyły się do ostatnich akcji. Ostateczne zawodniczki Muszynianki, którym chyba wszyscy kibicowaliśmy, pokonały rywalki 3:1. Wyjazd na spotkanie ligowe dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń o czym świadczy wyrażona przez jego uczestników chęć powrotu do Muszyny na jedno z kolejnych spotkań w Orlen Lidze. Wycieczka na mecz miała również wymiar integracyjny bowiem wspólnie z uczniami Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach uczestniczyła w niej młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Zborowicach, Zespołu Szkół Niepublicznych w Pławnej oraz ZSOiZ w Ciężkowicach.
Joanna Dziuban

7.12.2016 Zakliczyn
Półfinał Powiatu w Indywidualnym Tenisie StołowymOsłabieni brakiem w swoich szeregach mistrza gminy (Mateusza Średniawy) reprezentanci naszego gimnazjum (Jakub Nowak, Andrzej Gadecki) rywalizowali w Zakliczynie w turnieju półfinałowym. Niestety obyło się bez niespodzianki i żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do dalszego etapu. Obaj przegrali swoje mecze i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 18-24.
Rafał Galas

29.11.2016
Pleśna Półfinał Powiatu w Koszykówce ChłopcówBardzo zróżnicowany poziom reprezentowały drużyny biorące udział w turnieju półfinałowym w koszykówce chłopców rozegranym w Pleśnej. Niestety po raz kolejny można było zaobserwować różnicę jaka jest pomiędzy zawodnikami regularnie trenującymi w klubach a resztą. Już nawet jeden gracz potrafił swoimi umiejętnościami zdominować drużynę przeciwną i całkowicie odebrać jej nadzieję na dobry wynik. Drużyna PG Ciężkowice osłabiona brakiem w swoim składzie Piotra Gomułki niestety nie zaliczy tych zawodów do udanych. No cóż, bywają i takie turnieje. Ostateczne wyniki obrazuje poniższe zestawienie.
Gr. A.
Ciężkowice – Ołpiny 0:11.
Zalasowa - Tuchów 19:15.
Ołpiny – Zalasowa 4:28.
Ciężkowice – Tuchów 5:10.
Ołpiny – Tuchów 5:16.
Ciężkowice – Zalasowa 5:23.
Gr.B.
Rzuchowa – Olszyny 25:2.
Rzuchowa – Gromnik 27:0.
Gromnik – Olszyny 6:2.
Mecze półfinałowe i awans do finału powiatu: .
1a Zalasowa – 2b Gromnik 29:8.
2a Tuchów – 1b Rzuchowa 15:9.
Publiczne Gimnazjum Ciężkowice : Szczerba Konrad, Gucwa Rafał, Jasiński Kamil, Laska Kamil, Nowak Jakub, Padoł Michał, Wantuch Jacek, Wilga Adrian, Włudyka Arkadiusz.
Rafał Galas

28.11.2016 r. – Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt

Reprezentacje trzech szkół przystąpiły do rozegranych 28 listopada zawodów Gminnej Gimnazjady Młodzieży w Koszykówce Dziewcząt. Rywalkami naszych uczennic były gimnazjalistki ze Zborowic i Jastrzębi. Nasza drużyna udanie weszła w turniej pewnie pokonując Zborowice. Niestety w drugim spotkaniu rozgrywanym z Jastrzębią nasze dziewczęta nie potrafiły utrzymać skuteczności z pierwszego meczu, czego efektem była porażka. Ostatecznie po zwycięstwie Jastrzębi nad Zborowicami nasza drużyna zajęła drugie miejsce w zawodach, kończąc rywalizację w ramach Gimnazjady na etapie gminnym.
Skład reprezentacji PG Ciężkowice:
1. Martyna Radzik
2. Aleksandra Skrabska
3. Izabela Kwaśna
4. Natalia Skrabska
5. Martyna Kwaśna
6. Dominika Myśliwiec
7. Natalia Leśniak
8. Klaudia Dziuban
9. Aleksandra Mierzwa
10. Marta Piszczek
11. Katarzyna Uchwat
Joanna Dziuban

23.11.2016 - Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży w Koszykówce ChłopcówO dość nietypowej godzinie jaką była 12.30 (ze względu na próbne testy) rozpoczął się gminny turniej koszykówki chłopców. Nie przeszkodziło to jednak w dość pewnym zwycięstwie naszej szkolnej drużyny w całych zawodach. W pierwszym meczu wygraliśmy z drużyną ze Zborowic 21:2. W następnym meczu pokonaliśmy ekipę z Jastrzębi w stosunku 10:3 oraz koszykarzy z Pławnej 10:4. Trzeba obiektywnie przyznać, że posiadaliśmy przewagę fizyczną nad przeciwnikiem co w tak specyficznej grze jaką jest koszykówka ma bardzo duże znaczenie. Oczywiście nie ujmując umiejętności czysto techniczno-taktycznych jakie posiadali nasi sportowcy. A byli to: Szczerba Konrad, Gomułka Piotr, Wilga Adrian, Jasiński Kamil, Włudyka Arkadiusz, Laska Kamil, Nowak Jakub, Gucwa Rafał, Padoł Michał, Wantuch Jacek.
Wyniki całego turnieju:
Jastrzębia – Pławna 11:3
Ciężkowice – Zborowice 21:2
Ciężkowice – Jastrzębia 10:3
Zborowice – Pławna 4:7
Jastrzębia – Zborowice 22:4
Ciężkowice – Pławna 10:4

Rafał Galas

21.11.2016
Zakliczyn – Półfinał Powiatu w Drużynowym Tenisie StołowymNa miarę swoich aktualnych możliwości spisała się męska drużyna tenisa stołowego (Nowak Jakub, Średniawa Mateusz) i ostatecznie zajęła VII miejsce w półfinale powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Niestety rywalizacja na tym poziomie i gra z zawodnikami regularnie trenującymi w klubach sportowych to już zbyt wysokie progi. Były to szybkie zawody gdyż żadnej z ekip (SP,Gimnazja) reprezentującej naszą gminę nie udało się przebić do strefy dającej awans do finałów. W pierwszym meczu przegraliśmy z reprezentacją gimnazjalną z Tuchowa a w drugim z reprezentacją gimnazjum z Rzuchowej. Może za rok… .
Rafał Galas

8.11.2016r.
Ciężkowice – Gminny Turniej Tenisa StołowegoW dniu 8 listopada została zorganizowana Gminna Gimnazjada Młodzieży w Tenisie Stołowym. Turniej został podzielony na zawody indywidualne i drużynowe, rozgrywane w kategorii chłopców i dziewcząt. Na starcie imprezy stanęło po 16 najlepszych zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie szkoły gimnazjalne z terenu gminy Ciężkowice. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nim męska reprezentacja naszej szkoły, która to wygrała turniej drużynowy. Ponadto w rozgrywkach indywidualnych dwóch naszych uczniów odniosło spory sukces kończąc rozgrywki na miejscach dających awans do dalszego etapu. Mistrzem gminy został Mateusz Średniawa a brązowy medal wywalczył Jakub Nowak. Pozostali reprezentanci zostali sklasyfikowani na miejscu: 9 – Andrzej Gadecki oraz 13- Arkadiusz Włudyka. Nieco słabiej wypadła żeńska reprezentacja gdyż odpadła w etapie eliminacyjnym. Natomiast w turnieju indywidualnym najwyższe miejsce zajęła Marta Piszczek, której brakło jednego zwycięstwa by dostać się do dalszego etapu i ostatecznie zajęła miejsce 5. Pozostałe zawodniczki zostały sklasyfikowane na miejscach: 9 – Natalia Hering, 10 – Aleksandra Mierzwa, 13 – Klaudia Mucha. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy w czasie turnieju. Natomiast drużynie męskiej życzymy powodzenia na etapie powiatowym, gdzie przyjdzie powalczyć z zawodnikami regularnie trenującymi w klubach sportowych.
Rafał Galas

28.10.2016r. – Burzyn
Powiatowa Gimnazjada w Szachach Drużynowych

Reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach wzięła udział w rozegranych 28 października w Burzynie powiatowych zawodach szachowych. W tegorocznej edycji Gimnazjady Młodzieży w porównaniu do lat ubiegłych zmianie uległa formuła zawodów. Po raz pierwszy rozegrano bowiem zawody drużynowe. Każda z drużyn składała się z czterech zawodników, wśród których musiała być co najmniej jedna dziewczyna. Drużynę naszej szkoły tworzyli: Wiktor Wolak, Kamil Laska, Damian Kloc i Natalia Popiela. Nasza reprezentacja w zawodach wywalczyła jeden punkt kończąc zawody na dziewiątej pozycji. Jak się okazało większość szkół w swoich szeregach miało zawodników ogranych w wielu turniejach i posiadających kategorie szachowe, stąd tez występ naszej ekipy trzeba rozpatrywać w kategoriach nowego doświadczenia. Trójka z naszych reprezentantów to uczniowie, którzy jeszcze w przyszłym roku będą kontynuować naukę w gimnazjum, więc ich zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości. Zwody zakończyły się zwycięstwem gimnazjalistów z Karwodrzy, za którymi uplasowały się drużyny z Szynwałdu i Tuchowa.
Joanna Dziuban

24.10.2016r. – Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Szachowa

24 października został rozegrany gminny turniej szachowy w ramach Gimnazjady Młodzieży. Zawody chociaż rozgrywane w formule indywidualnej miały na celu wyłonić najlepszą czteroosobową szkolną drużynę która reprezentować będzie gminę w zawodach powiatowych. Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach w turnieju gminnym reprezentowane było przez 11 zawodników. W sumie w rywalizacji udział wzięło 21 uczniów łącznie chłopców i dziewcząt. Po rozegraniu 7 turniejowych rund wszystkich sklasyfikowano w jednej formule a następnie przeprowadzono odrębną klasyfikację dziewcząt. Kolejnym elementem klasyfikacji było wyłonienie najlepszej drużyny. W tym celu zsumowano punkty zdobyte przez czterech najwyżej sklasyfikowanych reprezentantów każdej ze szkół z założeniem, że wśród nich musiała znaleźć się przynajmniej jedna dziewczyna. Zawody okazały się udane dla naszej szkoły bowiem najlepszym szachistą w gminie został Wiktor Wolak a na trzecim miejscu turniej ukończył Kamil Laska. Wyniki pozostałych naszych uczniów pozwoliły również na zwycięstwo naszego gimnazjum w klasyfikacji drużynowej. dalej...
Joanna Dziuban

21.10.2016r. – Ciężkowice
Szkolny Profilaktyczny Turniej Szachowy
„Daj Mata Uzależnieniom”

21 października w ramach Miesiąca Profilaktyki został rozegrany w naszej szkole turniej szachowy pod hasłem „Daj Mata Uzależnieniom”. W turnieju udział wzięło 25 uczniów naszego gimnazjum, którzy przy okazji rywalizowali o miejsce w reprezentacji szkoły na gminne zawody szachowe Gimnazjady Młodzieży. Wśród wszystkich uczestników turnieju do rywalizacji przystąpiły cztery dziewczyny grające wspólnie z chłopcami jednak sklasyfikowane w ostatecznej klasyfikacji w odrębnej kategorii. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Wiktor Wolak, który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Kolejne dwie lokaty przypadły zawodnikom, którzy w pięciorundowej rywalizacji zgromadzili po cztery punkty a o miejscu w turniejowej tabeli decydowały współczynniki pomocnicze. I tak drugie miejsce zajął Kamil Laska, trzecie Tomasz Więcek. Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Aleksandra Mierzwa gromadząc w turnieju podobnie jak chłopcy z miejsc 2-3 cztery punkty. Drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt zajęła Natalia Popiela a trzecie Marta Piszczek. Joanna Dziuban

20.10.2016
Ciężkowice – Szkolny turniej tenisa stołowego„Od nałogów nas odciąga gra w ping ponga” – pod takim hasłem 20 października w hali sportowej w Ciężkowicach odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Był on częścią projektu profilaktyczno-wychowawczego „Wolni od brania - zdolni do działania”. Jednocześnie stał się rundą eliminacyjną wyłaniającą reprezentację naszego gimnazjum na zawody szczebla gminnego. Został on podzielony na dwa oddzielne turnieje w których rywalizowały osobno dziewczęta i chłopcy. Same rozgrywki został przeprowadzone systemem do dwóch porażek przez co rozegranych zostało ponad 80 meczów tenisowych. Wśród 21 zawodniczek jakie stanęły na starcie imprezy najlepszą okazała się Marta Piszczek (IIIB) przed Natalią Hering (IIB) i Klaudią Muchą (IB). Na kolejnych miejscach zostały sklasyfikowane : Aleksandra Mierzwa (IIIB) –IV miejsce, Monika Gadecka (IIB), Maria Kwaśna (IIB) miejsca V-VI. Na turniej chłopców wstawiło się 23 zawodników a wśród nich najlepszym tenisistą okazał się Mateusz Średniawa (IIA) drugie miejsce wywalczył Jakub Nowak (IIIB) trzecie Andrzej Gadecki (IIIB). Dalsza kolejność to IVmiejsce Arkadiusza Włudyki (IIIA) a na miejscach V-VI zostali sklasyfikowani ex aequo Jakub Burkot (IIA) oraz Jacek Wantuch (IIB). Najlepsi zawodnicy oprócz przepustki do zawodów gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. Natomiast duża frekwencja na zawodach przekonała organizatorów o potrzebie organizacji podobnej imprezy w niedalekiej przyszłości.
Rafał Galas

19.10.2016r. Tuchów
Powiatowy Półfinał w Halowej Piłce Nożnej ChłopcówPo zwycięstwie w zawodach gminnych nasza reprezentacja wzięła udział w zawodach półfinałowych w Tuchowie. Na starcie stanęło 6 drużyn reprezentujących gminy południowej części powiatu tarnowskiego. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki i wyrównany. Wszystkie mecze grupowe kończyły się jednobramkową wygraną lub remisem. Bramki padały dosłownie na sekundy przed końcowym gwizdkiem. W grupie „A” spotkały się Tuchów, Zalasowa, Gromnik (ubiegłoroczny mistrz powiatu) w grupie „B” Pleśna, Ciężkowice, Czermna.
Wyniki gr. A:
Tuchów – Gromnik 1:1
Gromnik – Zalasowa 1:2
Tuchów – Zalasowa 2:1
W grupie „B” sytuacja była bardziej skomplikowana gdyż po ostatnim spotkaniu wszystkie drużyny miały po 3 pkt., a bilans bramkowy był remisowy. W związku z tym zarządzono rzuty karne w których to najwięcej „zimnej krwi” zachowali nasi zawodnicy i to oni zostali sklasyfikowani na pierwszym miejscu. Wyniki gr. B:
Ciężkowice – Czermna 1:2 (Szczerba K.) k/ 2:2
Ciężkowice – Pleśna 1:0 (Włudyka A.) k/ 4:2
Pleśna – Czermna 2:1 k/4:2
Pierwszy mecz półfinałowy dość łatwo wygrała drużyna gospodarzy. Natomiast nasz mecz to nadal zacięta, wyrównana walka do ostatnich sekund. Niestety stracona bramka i defensywna postawa przeciwnika uniemożliwiła radość z awansu do turnieju finałowego. Mecze półfinałowe turnieju:
1A Tuchów – 2B Pleśna 4:0
1B Ciężkowice – 2A Zalasowa 0:1
Te dwie drużyny będą reprezentować południową część powiatu w zawodach finałowych.
Waleczną drużynę Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach reprezentowali: Wilga Adrian, Gąsior Jakub, Gomułka Piotr, Szczerba Konrad, Włudyka Adrian, Laska Kamil, Nowak Jakub, Padoł Michał, Janas Dawid, Średniawa Mateusz, Gurgul Kamil, Gurgul Jakub.

10, 11 października 2016 - Ciężkowice
Gminna Gimnazjada w piłce nożnej halowejW poniedziałek i wtorek w hali sportowo-rekreacyjnej w Ciężkowicach odbyły się gminne zawody w piłce nożnej halowej. W pierwszym dniu odbył się turniej chłopców w którym to bardzo dobrze spisała się reprezentacja naszego gimnazjum. Piłkarze po wygraniu wszystkich meczów zdobyli pierwsze miejsce i jednocześnie przepustkę do dalszego etapu rozgrywek. Wyniki poszczególnych spotkań:
Ciężkowice – Zborowice 2:1 (Laska K. x2)
Ciężkowice – Jastrzębia 2:0 (Laska K. , Szczerba K.)
Ciężkowice – Pławna 1:0 (Laska K.)
PG Ciężkowice reprezentowali: Wilga Adrian, Gąsior Jakub, Gomułka Piotr, Szczerba Konrad, Włudyka Adrian, Laska Kamil, Nowak Jakub, Padoł Michał, Janas Dawid, Średniawa Mateusz, Gurgul Kamil, Gurgul Jakub.
W drugim dniu zmagań sportowych na parkiecie zameldowały się dziewczęta. Im jednak nie udało się powtórzyć sukcesu chłopców. Po bardzo wyrównanej grze, o czym świadczą wyniki, zostały sklasyfikowane na 5 miejscu.
Wyniki turnieju dziewcząt:
Ciężkowice – Bruśnik 0:0
Ciężkowice – Jastrzębia 0:1
Ciężkowice – Pławna 0:1
Ciężkowice – Zborowice 0:1
PG Ciężkowice reprezentowały: Kwaśna Martyna, Wojtarowicz Patrycja, Piszczek Marta, Mierzwa Aleksandra, Kwaśna Maria, Kwaśna Izabela, Gadecka Monika, Musiał Julia, Rojek Maria, Florek Mariola, Skrabska Aleksandra, Wietecha Magdalena, Mastalska Katarzyna Cały turniej wygrała reprezentacja Gimnazjum Jastrzębia i to ona będzie reprezentować gminę w dalszym etapie rozgrywek piłki nożnej halowej dziewcząt.
Rafał Galas

29.09.2016r. – Tarnów,
Powiatowa Szkolna Indywidualna Liga LA

29 września na lekkoatletycznym stadionie TOSiR w Tanowie –Mościcach rozegrano powiatowe zawody Gimnazjady Młodzieży w Szkolnej Indywidualnej Lidze LA. W rywalizacji udział wzięła 16-osobowa reprezentacja naszego Gimnazjum. Nasi uczniowie startowali w pięciu konkurencjach dziewcząt i chłopców notując w nich kilka bardzo dobrych rezultatów. Najlepszym wynikiem spośród naszych reprezentantów może poszczycić się Sylwia Jamka, która w biegu na 600 m zajęła drugie miejsce. Sylwia uzyskała czas 2’00,7 sek. a do pierwszego miejsca zabrakło jej zaledwie 0,4 sekundy. Bardzo dobrze zaprezentował się również Jacek Wantuch w biegu na 1000 m. Jacek wygrał swoją serię biegową jednak uzyskany czas pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji. W tej samej konkurencji szóste miejsce zajął inny z naszych uczniów – Kamil Woźniak. Pozostali reprezentanci Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach zajmowali miejsca poza pierwszymi „szóstkami” w swoich konkurencjach osiągając jednak dobre wyniki i godnie reprezentując szkołę. Trzeba przyznać, że poziom zawodów był bardzo wysoki a miejsca zajmowane przez naszych uczniów odzwierciedlają aktualne ich możliwości. Pełny skład reprezentacji szkoły w zawodach:

Natalia Domek – bieg na 300 m
Sylwia Jamka – bieg na 600 m
Marta Piszczek – bieg na 600 m
Aleksandra Skrabska – bieg na 600 m
Katarzyna Uchwat – bieg na 100 m i skok w dal
Magdalena Wietecha – bieg na 300 m
Patrycja Wojtarowicz – pchnięcie kulą
Kamil Gurgul - bieg na 100 m i skok w dal
Mateusz Kuzera – bieg na 1000 m
Kamil Laska – bieg na 300 m
Michał Padoł – bieg na 300 m
Konrad Szczerba – bieg na 1000 m
Jacek Wantuch – bieg na 1000 m
Arkadiusz Włudyka – pchnięcie kulą
Wiktor Wolak – pchnięcie kulą
Kamil Woźniak – bieg na 1000 m

J. Dziuban

27.09.2016 r. - Ciężkowice
Gminna Gimnazjada Młodzieży w Indywidualnej Szkolnej Lidze LA i Biegach Przełajowych

27 września uczniowie naszej szkoły zainaugurowali sportowe współzawodnictwo na etapie gminnym. Okazją do tego były lekkoatletyczne zawody rozgrywane w ramach szkolnej Ligi LA Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży oraz Gminne Biegi Przełajowe. Zawody okazały się udane dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Ciężkowicach, którzy wywalczyli szesnaście kwalifikacji do wyższego szczebla rywalizacji. Mistrzami gminy zostali: Patrycja Wojtarowicz w pchnięciu kulą, Arkadiusz Włudyka - również w pchnięciu kulą i Jacek Wantuch w biegu przełajowym. Drugie miejsca zajęli: Katarzyna Uchwat (bieg na 100 m i skok w dal) Dominika Myśliwiec (bieg na 300 m), Aleksandra Skrabska (bieg przełajowy) Kamil Laska (bieg na 300 m), Wiktor Wolak (pchnięcie kulą), Arkadiusz Włudyka (skok w dal). Ponadto na podium stawali: Izabela Kwaśna (pchnięcie kulą), Aleksandra Skrabska (skok w dal), Sylwia Jamka (bieg przełajowy), Michał Padoł (bieg na 300 m), Jacek Wantuch (pchnięcie kulą) Kamil Gurgul (skok w dal), Konrad Szczerba (bieg przełajowy). Obok wymienionych w zawodach wystąpili: Mariola Florek, Wiktoria Janas, Magdalena Wietecha, Eliza Trela, Maria Rojek, Katarzyna Oczkowska, Natalia Domek, Julia Musiał, Dominika Myśliwiec, Klaudia Dziuban, Aleksandra Mierzwa, Marta Piszczek, Adrian Florek, Mateusz Kuzera, Mateusz Średniawa, Konrad Baran, Jakub Gurgul, Dawid Janas, Jakub Szostek, Piotr Gomułka, Jakub Nowak, Kamil Woźniak.

.......................................................................................................

19.05.2016 Tarnów
Finał Powiatowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lidze La

Na V miejscu została sklasyfikowana żeńska drużyna lekkoatletyczna biorąca udział w zawodach powiatowych w Tarnowie. Każda z uczestniczek startowała w jednej z pięciu konkurencji (100m, 300m, 600m, skok w dal, pchnięcie kulą) a jej wynik był przeliczany wg odpowiednich tabel na punkty. Wynik drużyny to suma 12 najlepszych wyników punktowych. Najwartościowsze wyniki to 1 miejsce Edyty Wantuch w pchnięciu kulą – 9,87m (129pkt) oraz 2 miejsce Eweliny Kiełbasy w skoku w dal – 4,12 m (81pkt). Warto wspomnieć, że wszystkie dziewczyny ukończyły swoje konkurencje i przyczyniły się do sukcesu drużynowego. Publiczne Gimnazjum Ciężkowice reprezentowały:
100m – Kwaśna Izabela, Łącka Ewelina, Korcik Natalia
300m – Piszczek Marta, Majcher Weronika, Mucha Patrycja
600m – Szymańska Aleksandra, Bawołek Katarzyna, Domek Natalia
Skok – kiełbasa Ewelina, Kuropatwa Magdalena
Kula – Wantuch Edyta, Majcher Anita, Kie%